Skip to content
Start arrow Aktualności
Aktualności
Tytuł Doktora Honoris Causa Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 5
Redaktor: Administrator   
25.12.2016.
Dnia 9 grudnia 2016 r. odbyła się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie Autorowi tej strony, Panu profesorowi Andrzejowi Zakrzewskiemu, gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej z tej uroczystości.
Zmieniony ( 25.12.2016. )
Czytaj całość
 
"Wawrzyny, co na grobach więdną" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 3
17.10.2016.
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, tj. Izabela KOZA /Sudzinek/, Michał LUPA /Maluszyn/, Maciej AUGUŚCIAK /Pukarzów/, pod opieką dr. Łukasza KOPERY w dniu 1 października 2016 r. uporządkowała groby powstańców styczniowych 1863 r., spoczywających na cmentarzu parafialnym w Maluszynie.
Zmieniony ( 17.10.2016. )
Czytaj całość
 
Wesele w Baryczy, lipiec 2016 r. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 3
22.09.2016.
Wieś› Barycz k. Maluszyna, to niewielka miejscowość, położona nad rzeczką Baryczką zwaną też Żytnianką. W sezonie jesienno-zimowym zamieszkuje ją 21 mieszkańców. W ostatnich latach przybyła jedna rodzina. Właśnie w tej rodzinie, w lipcu 2016 r. wypadło wesele. Stało się to okazją do świętowania przez przebywającą tutaj gromadę letników i odnowienie starego obyczaju wykupu przez pana młodego swobody przejazdu do kościoła. Kilka młodych osób, które jeszcze mieszkają w tej miejscowości postanowiło utrudnić przejazd i zażądać stosownego "wykupu". Postawili więc w poprzek drogi drewnianą, solidną bramkę, a sami przebrali się w stroje arabskich terrorystów.
I w ten sposób stary obyczaj został‚spleciony z najnowszą historią Europy.
Zmieniony ( 30.09.2016. )
Czytaj całość
 
Fotoreportaż z parafialnych dożynek i odsłonięcia tablicy pamiątkowej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 2
18.09.2016.
     W dniu 8 rześnia 2016 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci ks. harcmistrza RP Antoniego Bogdańskiego.Umieszczono ją w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja w Maluszynie. Tablicę ufundował p. Jan Musiał, urodzony w Sudzinku, obecnie mieszkaniec Warszawy. W uroczystości uczestniczyli członkowie Konfraterni Literackiej w Warszawie, której delegacja z p. Musiałem, uśwkietniła uroczystość. Inicjatorem był p. dr Łukasz Kopera. Autorem zdjęć jest p. Andrzej Musiał, któremu składam serdeczne podziękowania.
 
 
Zmieniony ( 19.09.2016. )
Czytaj całość
 
Książki o Maluszyne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 3
06.11.2014.
Pracując nad historią regionalną, głównie nad dziejami Maluszyna, zdałem sobie sprawę z faktu, że niewiele miejscowości gminnych w Polsce może pochwalić się taką ilością opracowań. Oto prezentacja opracowań książkowych wykonanych w ostatnich piętnastu latach przz wspólpracujących ze mną Kolegów;
Zmieniony ( 11.11.2014. )
Czytaj całość